Vyhledávání

Kontakt

Základní škola, Mníšek pod Brdy, Komenského 886
Komenského 886
252 10 Mníšek pod Brdy

318 599 465 - 732 458 092

zskomenskeho886@seznam.cz

Karneval

Poslední den před jarními prázdninami jsme ve škole měli karneval. Někteří z nás si přinesli krásné kostýmy, ať už superhrdinů nebo třeba princezny. U těch z nás, kteří neměli žádný převlek, to spravila nějaká ta malůvka na obličej :-) 

Nejprve jsme si zasoutěžili. Úkoly byly různé...

Poskládat, nalepit a vymalovat ve skupinách obrázek...

....zatancovat si s kamarádem tak, aby nespadl balónek

...nebo třeba podlézt tyč, aniž by spadla

Karneval jsme si moc užili a teď už hurá na jarní prázdniny! :-)

 

Tulipánový měsíc aneb přivolejme s jarem i naději

Už třetí rok jsme součástí projektu Tulipánový měsíc, který realizuje sdružení Amelie, z.s. Jejím cílem je zviditelnit problematiku psychosociální pomoci ongologicky nemocným a jejich blízkým. 

Našimi výrobky tak rozzáříme onkologické oddělení v některé z nemocnic :-)

 

Bruslení

Protože nám počasí k zimním radovánkám úplně nepřálo a led na rybníce jsme za celou zimu neviděli, měli jsme možnost zabruslit si na zimním stadionu na Dobříši.

Někteří jsme na bruslích stáli poprvé nebo jsme se na nich teprve učili...

...a někteří jsme bruslili skoro jako profíci

Moc jsme si to ale všichni užili a trochu litujeme, že už se tam tuhle zimu znovu nepodíváme! Tak třeba zase za rok :-)

 

Zdobení vánočního stromečku

Blíží se Vánoce, nejoblíbenější svátky roku, a k nim patří samozřejmě i vánoční stromeček. Proto jsme nelenili, ve škole vytvořili ozdoby z PET lahví, natřeli šišky na bílo a ozdobili stromeček na mníšeckém náměstí.

Mikuláš

I tento rok nás navštívil Mikuláš s anděly a čerty. Nechyběla ani Kniha hříchů, ze které Mikuláš četl naše drobná provinění, která by bylo dobré napravit. Naštěstí nikdo neměl hříchy tak velké, aby si ho čerti odnesli, a tak jsme zůstali ve škole všichni a dokonce dostali i nějakou tu odměnu :-)

Muzeum Karla Zemana

Na začátku prosince jsme se vypravili do Prahy do Muzea Karla Zemana, které představuje jeho celoživotní dílo a filmové triky, kterými proslavil českou filmovou kinematografii. Podstatná část muzea je věnována jeho nejzásadnějším filmům - Cestě do pravěku, Vynálezu zkázy a Baronu Prášilovi.

Po návštěvě muzea zbyla ještě chvilka času na prohlídku Staroměstského náměstí...

Papoušci ve škole

Na začátku listopadu k nám do školy zavítal pan Jindřich Papoušek, který s sebou přivezl na ukázku několik papoušků. Řekl nám, jak se který papoušek jmenuje, jak vypadá samec a samička, čím jsou zvláštní, ale třeba také to, že mezi nejmenší papoušky na světě patří například papoušíček vrabčí.. Nejlepší ze všeho ale bylo, jak měl papoušky vycvičené a co všechno dovedli...

Byla to moc příjemná návštěva a my moc děkujeme :-)

Celní správa

Víte, že existují pesjci, co pomáhají v různých profesích? My jsme si měli možnost poslechnout zajímavé vyprávění o pejskovi, který pomáhá celníkům na letišti. Dozvěděli jsme se, jak se pejsci trénují a jak vlastně na letišti pomáhají. 

Moc děkujeme za návštěvu a zajímavé vyprávění :-)

Dům NATURA

V rámci environmentální výchovy a projektu "Chraňme Brdy" jsme se vydali do Příbrami do nově vzniklého multifunkčního Domu NATURA. Čekalo tam na nás několik zajímavých expozic. Nejprve jsme zavítali do expozice CHKO Brdy, kde jsme na velkoplošných fotografiích viděli Brdy z jiného pohledu, seznámili jsme se s problémy ochrany přírody. Také jsme měli možnost podívat se na listonoha, který byl k vidění i v Zemanově Cestě do pravěku.

Další, a pro nás asi nejzajímavější, expozice patřila obojživelníkům a plazům ČR. Na vlastní oči jsme mohli pozorovat zvířata v kopiích jejich skutečných biotopů a sledovat jejich přirozené chování. Viděli jsme užovky, ještěrky, ropuchy, skokany, ale také mloky a čolky.

Mohli jsme si pohladit i agamu...

Další expozice patřily světu lišajů a africké přírodě, zvířatům a obyvatelům. Kromě úžasných fotografií jsme si mohli prohlédnout artefakty zvířat a domorodé předměty z masajské vesnice.

ZOO Praha

Využili jsme krásného říjnového počasí a vyrazili navštívit zvířátka do Prahy. Někteří z nás byli v ZOO poprvé a exotická zvířata pro ně byla novinkou. Stihli jsme se podívat na slony, žirafy, gorily, ale také na vzácné papoušky v nově otevřeném Rákosově pavilonu. 

Hola, hola, škola volá

Začátek nového školního roku nám zkomplikovaly technické důvody, a tak jsme, místo v naší škole, museli zahájit výuku v náhradních prostorách....A moc nám to nevadilo...Měli jsme k dispozici i krásné hřiště :-)